MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstolar 9344053
*
nr 934 4053
Karmstolar
1 par, björk, 1930-tal, Josef Frank, Thonet, Tjeckoslovakien, stämpelmärkta, (bemålade och stoppade sitsar), färgbortfall
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:01:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 17:40:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk färgbortfall josef frank karmstol karmstolar stol stolar stämpelmärkta svenskt tenn thonet tjeckoslovakien trä
-
3176 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08
-
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08
-
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:54
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:10
-
5394 Emmafåtöljer
ett par, 1890-tal
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:15
-
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:03
*
Karmstolar
Läs mer om e-auktion
nr 934 4053
Karmstolar
1 par, björk, 1930-tal, Josef Frank, Thonet, Tjeckoslovakien, stämpelmärkta, (bemålade och stoppade sitsar), färgbortfall
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/1 17:40:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk färgbortfall josef frank karmstol karmstolar stol stolar stämpelmärkta svenskt tenn thonet tjeckoslovakien trä
-
3176 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08 -
3175 Barstolar
ett par, Eero Arnio för Artek, "Rocket". Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:08 -
5062 Bellmanstol
omkring 1800, Signerad NAS
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:54
-
5147 Clubfåtöljer
Chesterfield modell, klädd i brunt skinn. Bredd: 9..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:10 -
5394 Emmafåtöljer
ett par, 1890-tal
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:15 -
4169 Fåtölj
+ pall, Ekornes, skinn
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:03